KeepFit

Trening

Odpowiednie nastawienie = lepszy trening?

Najnowsze badania pokazują, że odpowiednie nastawienie ma ogromny wpływ na efektywność treningu.

Trening wykonywany z przyjemnością jest do 30% skuteczniejszy!

Kiedy wchodzimy na siłownię lub salę ćwiczeń z odpowiednim nastawieniem, zmotywowani do zrobienia ciężkiego treningu, jesteśmy w stanie osiągnąć o 25-30% lepsze rezultaty niż wykonując trening z przymusu lub bez chęci. Co ciekawe, nie wynika to tylko z tego, że mając odpowiednie nastawienie podnosimy większe ciężary i bardziej się przykładamy. Bardzo duży wpływ na to co dzieje się z naszym ciałem, mają reakcje chemiczne zachodzące w naszym ciele.

Badania przeprowadzone w zeszłym roku w USA udowodniły, że trening wykonywany z przyjemnością powoduje znacznie większe wydzielanie się korzystnych hormonów i supresję tych negatywnych (np. nadmiaru kortyzolu).

Najefektywniej jest ćwiczyć tak, jak lubisz!

Dlatego też, jeżeli na przykład wolisz ćwiczyć w plenerze a nie na siłowni, to zdecydowanie więcej pożytku przyniesie Ci trening na świeżym powietrzu.

Pamiętaj, trening nie ma być przykrym obowiązkiem. Jeśli nie cierpisz robić aerobów na bieżni czy rowerze stacjonarnym, to odpuść je sobie. Gwarantuję Ci, że jeżeli zamiast tego pobiegasz po parku, pójdziesz na rolki, basen czy rozegrasz mecz ze znajomymi, to efekty będą znacznie lepsze.

Życzę samych przyjemnych treningów!

Autor: Dawid Woźniakowski #keepfit 

  • Krystian Mazur

    Jak się nie ma do zrzucenia zbędnych kilogramow, to wbrew pozorom ciężej się zmotywować.